STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA DOPRAVNÍ, PLZEŇ

Eduroam

Od 1. září 2016 je naše škola připojena k mezinárodní bezdrátové síti Eduroam. Eduroam je mezinárodní projekt podporující mobilitu uživatelů v akademických sítích, uživatel tak má možnost se připojit na mnoha akademických institucích na celém světě. Při připojení je uživatel ověřen v rámci školy, ke které se váže jeho účet.

Síť Eduroam je v rámci naší školy dostupná na Karlovarské ve školních pavilonech A a B i na domovech mládeže DM I a DM II. V Křimicích je pak k dispozici v prostorách školy, dílen a na domovech mládeže. K síti se může připojit každý zaměstnanec a žák, který má účet v naší počítačové síti, a pochopitelně v rámci roamingu i cizí uživatelé, kteří mají účet u některé z institucí, zapojených do projektu Eduroam. Naproti tomu naši uživatelé mohou využívat služeb Eduroamu u všech těchto institucí po celém světě.

Základní informace

Pokrytí

Areál školy Karlovarská – Pavilon A, Pavilon B, Domovy mládeže DM1 a DM2
Areál školy Křimice – Škola, Dílny, Domovy mládeže

ESSID

Název sítě: eduroam
Zabezpečení: WPA2
Šifrování: AES

IP

Povoleno DHCP. Přiřazujeme neveřejné IP adresy (NAT). IPv6 není povoleno.

FW

Některé porty mohou být blokovány.
Roamingová politika

Kontakt

admin@dopskopl.cz

Jak se připojit

Pro připojení k síti Eduroam použijte vaše uživatelské jméno pro účet k naší počítačové síti a to včetně tzv. realmu, tzn. včetně @dopskopl.cz (@dopskopl-kr.cz pro uživatele v Křimicích). Použití realmu v uživatelském jméně je povinné, v případě že ho neuvedete, je sice možné, že u nás ve škole se připojíte, ale v jiné lokalitě nikoliv. Jako heslo použijte stejné heslo, jaké máte pro přístup k počítačové síti (přihlášení k PC)

V systému Android (telefony, tablety) není třeba pro připojení žádných zvláštních postupů, SSID, ke kterému se budete připojovat je eduroam, jméno (totožnost) a heslo – viz. výše. Pokud se připojení nedaří, zkontrolujte, že v konfiguraci wifi připojení pro eduroam máte správně nastaveny tyto parametry:

  • Metoda EAP: PEAP
  • Ověření fáze 2: MSCHAPV2
  • Certifikát CA: nespecifikováno (prázdné)
  • Uživatelský certifikát: nespecifikováno (prázdné)

V rozšířených možnostech pak:

  • Nastavení proxy: Žádný
  • Nastavení IP: DHCP

 

V systému Windows můžete nastavit připojení podle tohoto návodu.

Pozn.: Pro zaměstnance doporučuji na pracovních noteboocích používat spíše interní školní síť SPSD-WIFI, ve které nejsou zablokovány přístupy ke školním serverům, tiskárnám a dalším vnitřním síťovým zdrojům, a také má vyšší prioritu než síť Eduroam, tedy při vyšším počtu uživatelů na AP nejste omezeni rychlostí ani přístupem k internetu. Síť Eduroam pak využívejte v případě, že se vám hodí možnost roamingu v rámci celého Eduroamu, kdy se můžete k síťi Eduroam připojit i jinde než ve škole, tedy např. na mobilních telefonech, popř. tabletech.

Přeskočit na obsah