STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA DOPRAVNÍ, PLZEŇ

Exkurze třídy PLD4 do ČNB v Praze

Ve středu 11. ledna 2023 se třída PLD4 (obor vzdělání Provoz a ekonomika dopravy, zaměření Drážní a městská doprava a Letecké technologie), spolu s učitelkou ekonomiky Ing. Annou Hýbnerovou a třídní učitelkou Mgr. Romanou Říhovou, zúčastnila exkurze do České národní banky, která se nachází v centru Prahy.

Cílem exkurze bylo, abychom se seznámili s informacemi o ČNB a s tím, jak funguje svět ekonomiky a peněz, ve kterém plní centrální banka hlavní úlohu.

Exkurze probíhala v Návštěvnickém centru České národní banky, kde jsme si se zájmem prošli, jak interaktivní expozici „Za měnou“, tak také další expozici „Lidé a peníze“, která je umístěna v bývalém trezoru. Všechny nás především zaujal exponát velké zlaté mince v nominální hodnotě 100 milionů Kč.

Každý jsme si také mohli potěžkat zlatou cihlu a dozvěděli jsme se například, jakým způsobem se ověřuje pravost bankovek. Celkově jsme měli možnost zhlédnout, jak probíhal vývoj naší měny a financí, a poznat, proč by byl dnes život bez zdravého finančního systému obtížný.

Po skončení exkurze každý z nás využil svůj volný čas jinak. Někdo si zašel na oběd, jiní se vydali na průzkum pražské dopravy či historického centra Prahy na elektrických koloběžkách. Všichni jsme si exkurzi do ČNB náležitě užili a stala se jistě zajímavým přínosem pro všechny žáky třídy PLD4.

Přeskočit na obsah