STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA DOPRAVNÍ, PLZEŇ

MP3A exkurze Praha

Ve středu 4. května 2022 se třída MP3A (Mechanizace a služby, zaměření Požární prevence) spolu s vyučujícími Mgr. Gabrielou Buchtovou a Ing. Michalem Bórikem vydala poznávat krásy našeho hlavního města.

Z Hlavního nádraží jsme šli na Václavské náměstí, kde jsme se podívali na sochu svatého Václava a budovu Národního muzea. Poté jsme se přesunuli na Staroměstské náměstí, kde jsme se podívali na Orloj, sochu Jana Žižky i na místo, kde bylo v roce 1621 popraveno 27 českých pánů.

Dalším cílem byla Židovská čtvrť, odkud jsme se podél Vltavy vydali na Karlův most. Na Kampě jsme si prošli nejužší uličku v Praze, jejíž průchod je řízen semaforem, dále Werichovu vilu (někdy zvanou též Dobrovského domek), v níž žila spousta známých osobností.

Po krátké přestávce na oběd následovala cesta na Hrad, během níž jsme se podívali na dům U Dvou slunců, kde žil Jan Neruda. Na Pražském hradě jsme se podívali na chrám svatého Víta, nahlédli jsme do Zlaté uličky a užili si nádherné výhledy na Prahu.

Poté jsme sešli po Starých zámeckých schodech, nasedli do tramvaje, která nás dovezla pod Vyšehrad. Po náročnějším výstupu jsme stanuli před bazilikou svatého Petr a Pavla. Naše cesta pokračovala na Slavín, hřbitov, kde je pohřbeno mnoho významných českých osobností. Našli jsme hrob Jana Nerudy, Karla Čapka, Boženy Němcové, Bedřicha Smetany, Vlasty Buriana a mnoha dalších.

Následovala procházka rozkvetlými vyšehradskými sady a krásné výhledy na Prahu. Pak ale už byl nejvyšší čas sednout na metro, dojet na nádraží a (po mnoha kilometrech s chutí) usednout do vlaku a vyrazit směr Plzeň.

Celý den nám přálo počasí, a tak jsme si pohodový den krásně užili.

Přeskočit na obsah