STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA DOPRAVNÍ, PLZEŇ

Výměna oken na DM I a DM II na Karlovarské

Během loňského a letošního školního roku jsme pokračovali ve výměně starých oken za nová plastová. Tentokrát jsme se zaměřili na domovy mládeže, a to konkrétně na DM I (9 podlaží) a DM II (12 podlaží) na Karlovarské.

Domovy mládeže na Karlovarské mají kapacitu 529 lůžek – 212 dvou a třílůžkových pokojů. Kromě našich žáků jsou na domovech mládeže na některých pokojích v rámci doplňkové činnosti ubytováni zahraniční studenti vysokých škol.

Z důvodu nedostatku finančních prostředků probíhala výměna oken etapově. Nejdříve se měnila okna v pokojích, následovala výměna oken na chodbách, v kulturních místnostech a v kuchyňkách.

V současné době jsou oba domovy mládeže na Karlovarské osazeny novými bílými plastovými okny. Malá i velká okna mají ventilaci pro větrání pokojů a dle platné vyhlášky jsou tak zabezpečeny mikroklimatické podmínky pro ubytování žáků a studentů. Dalším faktorem, který nelze opomenout, je i hledisko požárně bezpečnostní – v rámci výměny oken došlo také na výměnu technologie nucených výdechů pro odvětrávání budovy v případě požáru, které jsou základním prvkem pro zajištění bezpečné evakuace osob v případě vzniku mimořádné události.

V neposlední řadě předpokládáme, že se nám určitě podaří ušetřit finanční prostředky.

Poslední etapu výměny oken zajistila firma OKNOSTYL group, s. r. o. Plzeň. Dokončení výměny oken na DM I a DM II stálo celkem 1.812.295,05 Kč.

V návaznosti na výměnu oken jsme osadili oba domovy mládeže termoregulačními hlavicemi ústředního topení.

Přeskočit na obsah